Naslovnica Nogomet EURO 2020: Ukrajina u odličnoj utakmici savladala Sjevernu Makedoniju

EURO 2020: Ukrajina u odličnoj utakmici savladala Sjevernu Makedoniju

Nogometna reprezentacija Ukrajine pobijedila je Sjevernu Makedoniju u meču 2. kola grupne faze Evropskog prvenstva rezultatom 2:1 te tako napravila veliki korak ka plasmanu u narednu fazu.

0

Ukrajina je odlično otvorila meč i u razmaku od samo pet minuta, tačnije od 29. do 34. minute postigla dva pogotka. Prvo je nakon kornera s lijeve strane lopta došla do Yarmolenka koji je bez problema posprema u mrežu za zasluženo vodstvo Ukrajinaca koji su dominirali na utakmici.

Makeonci su se nakon toga “rasplali” i samo pet minuta nakon prvog primljenog gola stigao je i novi. Yarmolenko je ovaj put sjajno uposlio Yaremchuka koji u situaciji jedan na jedan s golmanom sigurno pogađa za 2:0.

Makedonci se u igru vraćaju u 57. minuti kada je Alioski postigao gol i to nakon što mu je Bushchan prvobitno sjajno odbranio penal, u finišu meča Makedonci su mogli doći i do jednog boda, ali je Ukrajina na kraju imala sreće i ipak ostvarila pobjedu i osvojila tri boda.

Ukrajina je u 83. minuti mogla riješiti pitanje pobjednika, ali je promašila penal. Dimitrievski je odlično odbranio nakon udarca Malinovskyog.