Mlada nogometna reprezentacija BiH pobijedila Luksemburg i zabilježila prvu pobjedu u kvalifikacijama za Euro

Mlada nogometna reprezentacija BiH ostvarila je prvu pobjedu u okviru kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo. Zmajići su kao gosti u okviru 5. kola nadigrali selekciju Luksemburga rezultatom 2:0.

0

Utakmica nije bila naročito sadržajna, ali izabranici Slobodana Starčevića ostvarili su primarni cilj i došli su do očekivane pobjede. Oba gola postignuta su u nastavku meča.

Prvo je Milan Savić u 57. minuti doveo naš tim u vodstvo, a samo četiri minute kasnije Amar Dedić je riješio sve dileme oko pobjednika i psotavio je konačan rezultat 2:0.

BiH je nastupila u sljedećem sastavu: Dizdarević, Dedić, Barišić, Pavlović, Nikić, Milojević (od 46. Grgić), Salčin (od 46. Savić), Begić, Bašić, Mešinović (od 77. Drljo), Mašić.

Evropsko prvenstvo za igrače do 21 godine održat će se 2023. godine u Gruziji i Rumuniji, a direktan plasman na EP osigurat pobjednici grupa i jedna najbolja drugoplasirana selekcija, dok će osam ostalih drugoplasiranih ekipa ići u baraž.